4 Yıllık Bölümler Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

4 Yıllık bölümlerde okumak isteyen öğrenciler için taban puanları sıralanmıştır. Başarı sırasına göz atarak sizlerde almış olduğunuz puanların yeterli olup olmadığını incelemeye başlayabilirsiniz. İşletmeden Tarihe, Mimarlıktan, Hemşireliğe kadar 4 yıllık pek çok bölümler var.

Doğal olarak bu bölümlerde istenen puanlamalarda da farklılık yaşanıyor. 4 Yıllık Üniversitelerin bölümleri için istenen taban puanlar yüksekten düşüğe doğru sıralanmaktadır. Her bölüm için ise farklı bir taban puanları sıralanmıştır. Eğer ki puanınız yetiyorsa yapmanız gereken ise tercih listenize bir an önce eklemek olacaktır. Üniversite 4 Yıllık bölümde okumak isteyen öğrenciler hayal etmiş olduğu bölümlerde eğitim hizmetlerini alabilmeleri için ilk öncellikle bölümün taban puanlarını bilmesi gerekir. Bu sayede sınavdan almış olduğunuz puanlarınızın bölümlerin taban puanıyla uyuşup uyuşmadığına göz atabilir ve ardından da tercihlerinizi yapabilirsiniz. Ülkemizde çok sayıda ve bölüm var. Her Üniversite’de bölümleri için belirtmiş olduğu puanları talep ediyor. 2018 sezonu içerisinde de Üniversitelerin öğrencilerden istemiş olduğu 4 Yılık bölümler taban puanlarına bakabilirsiniz.

Her sene soruların kolay olacağı söylense de her sene soruların daha da fazla zorlaştığını görüyoruz. Bu durumda taban puanların düşeceğini ümit etmemize rağmen Üniversite taban puanların daha fazla artmasına neden oluyor. O yüzden işimizi şansa bırakmadan çalışarak Üniversite taban puanların hayal kırıklığına uğratmasına engel olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Taban Puanları ve Bölümleri Başarı Sıralaması başlıklı yazımızda 2018 üniversite başarı puanları ve 2018 üniversite taban puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*