TYT Günlük Saatli Çalışma Programı 2018 MF

TYT Günlük Saatli Çalışma Programı Sayısal – TYT Günlük Saatli Çalışma Programı indir

2018 TYT Çalışma Programı

2018 TYT sınavına adım adıma ilerlediğimiz şu dönemde önemli olan planlı programlı şekilde hareket edilmesidir. Eğer bu şekilde olursa TYT sınavında hedeflemiş olduğunuz puana erişmeniz sizin adınıza çokta zor olmayacaktır. 2018 TYT sınavına yaklaşırken adayların mutlaka tüm konulara başlayıp bitirmeye çalışarak ardından bol bol sorularını çözmesi gerekir. ÖSYM tarafından yapılan TYT sınavının konu dağılımlarını inceleyerek hangi konulara çalışmanız gerektiğine göz atabilirsiniz. 2018 TYT Çalışma Programı hazırlanırken özellikle her ders için ayrı ayrı bir çalışma planı çıkartılması gerekir. TYT Sayısal Çalışma Programı, tyt Eşit Ağırlık Çalışma Programı ve tyt Sözel Çalışma Programından sınava girileceğinden dolayı doğal olarak toplamda aşamada çalışa programlarının hazırlanması gerekir.

SABAH ÖĞRENCİ ÇALIŞMA PROGRAMI

ÖĞLEN ÖĞRENCİ ÇALIŞMA PROGRAMI

Dil Bilgisi

Dil bilgisinden sorumlu olan öğrenciler  konu çalışıp soru çözerek verimli bir çalışma sürecinden geçebilir. YKS de 32 soru paragraf çıkmaktadır. Bu yüzden Günlük olarak 30 tane paragraf çözerseniz daha fazla hızlanır ve soruları çözerken çok zaman harcamazsınız.

Matematik

Matematik çoğu öğrenciler tarafından korkulan derslerin arasında yer alıyor. Matematikte her ne kadar çok soru tarzı olsa da hepsinin mantığı ise hemen hemen aynı olacaktır. Konuya çalışırken farklı hocalardan aynı konuyu dinlemeniz sizin için daha faydalı bir yol olacaktır.

Geometri

En az matematik kadar Geometri de sıkıntılı derslerden birisidir. Burada önemli olan çalışma planınızı kolaydan zora doğru olacak şekilde soru çözmeniz olacaktır.

Fizik

Daha çok ezber odaklı bir derstir. Bu yüzden Fizik dersini birden farklı değil de belirli bir hocadan dinlemeniz daha doğru olacaktır.

Kimya

Kimya dersinde de kolayda zora doğru konu çalışıp soru çözümüne geçmelisiniz.

Biyoloji

En çok ezbere dayalı derslerden birisi de biyolojidir. Dikkatli ders dinlemeve not alma gerçekleşirse biyoloji sorularını kolay yoldan yapabilirsiniz.

Diğer çalışma programlarımıza ulaşabileceğiniz linkler;

yks çalışma programı eşit ağırlık – tyt çalışma programı tm

Bir önceki yazımız olan TYT Günlük Saatli Çalışma Programı 2018 Sayısal - TM ( Eşit Ağırlık ) başlıklı yazımızda tyt eşit ağırlık çalışma programı ve yks eşit ağırlık çalışma programı hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*