2 Yıllık Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Önlisans bölümünde okumak isteyen öğrencilerde Üniversitelerin bölümlerinde kaç puan istediklerini görebilecektir. 2 Yıllık okumak isteyen öğrenciler içinde artık taban ve tavan puan sıralamaları yapılmıştır. Bölümlere göre doğal olarak puanlamada da bir farklılık ortaya konulmaktadır.

2 Yıllık Önlisans Üniversite Bölümleri Taban Puanları inceleyerek tercihlerinizi yapabilirsiniz. Önlisans programlarına sizlerde artık geçiş yapmak için bölümler hakkında mutlaka bilgi toplamanız gerekmektedir. Sadece bununla sınırlı kalınmayarak aynı zamanda kontenjanlara da göz atabilirsiniz. 2 yıllık bölümleri tercih edecek kişiler için Taban ve tavan puanlamaları oldukça önemlidir. Her yıl Önlisans Üniversitelerin bölümleri için istedikleri taban ve tavan puanlamalarında farklılık gösterebiliyor. Hemen sizlerde incelemelerinizi yaptıktan sonra tercihlerinizi yapabileceksiniz.

YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 2 yıllık bölümlere girecek olan öğrencilerde artık Önlisans programlarının bölümlerini ve puanlamalarını araştırmaya başlamış bulunuyor. 2 yıllık bölümleri seçtiğiniz zaman ise sizin için önemli olan üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinin taban puanı en yüksekten en düşüğe doğru sıralanmaya başlayacaktır. Bu sayede sınav sonrası almış olduğunuz puanlar üzerinden de tercih listenizi sorunsuz bir şekilde şekillendirmeye başlamış olacaksınız. Listeden hemen sizlerde üniversite, şehir ve bölüm olarak tercihlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Tercih sıranıza ve puan durumunuza bağlı olarak yerleşmeler yapılacaktır. Böylelikle hedeflemiş olduğunuz bölümlere geçiş yapmaya da başlamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan 4 Yıllık Bölümler Taban Puanları ve Başarı Sıralaması başlıklı yazımızda 4 yıllık bölümler başarı sıralaması 2018 ve 4 yıllık bölümler taban puanları 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*