KYK Kredi ve Burs Başvuruları Hangi Tarihte Ne Zaman

KYK Kredi ve Burs Başvuruları Hangi Tarihte Ne Zaman Başlar?

KYK bursundan yararlanmak isteyen aday sayısı artık her geçen gün daha fazla artar hale gelmeye başlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamlamak isteyen öğrencilerin son dönemde artık en çok yöneldiği alanlardan birisi de KYK desteği olduğunu söylememiz gerekir. Bu tür burs hizmetlerinden yararlanmak isteyen öğrencileri yakından ilgilendiren konu da KYK burs bşavuruları hangi tarihte başlayacağıdır. 2017 – 2018 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala artık öğrencilerde 6 Eylül İtibariyle Kurs başvurularını yapmaya başladı. Uzun bir süredir merakla beklenen KYK burs başvurusunu sizlerde yaparak burs desteğinden yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. KYK bursları Eylül ayı itibariyle başlamaktadır. KYK burs ücretlerinin ne kadar olduğunu merak eden öğrenciler için ise  KYK Burs ve Kredileri, 25 TL bir artış ile 450 Türk Lirası olarak artık belirlenmiş oldu. 2016 yılına göre biraz az olarak görülsede çoğu öğrenci artık KYK bursundan yararlanmak adına başvurularını bir an önce gerçekleştirmeye de başlıyor. Buna göre KYK Kredi ve Bursları 425 liradan 450 liraya çıkmış oldu.

KYK bursunu almaya hak kazanan öğrencilerde kimi zaman Burs kesintileri olur. Bu tür burs kesintilerin oluşmasının altında yatan bir takım sebepler vardır. Bunlar, Öğretim kurumundan öğrencinin ayrılması, başarısız olması, Kurumdan çıkartılması,  geçici olarak uzaklaştırılması, Vazgeçme, izin almanın haricinde kayıt dondurma gibi durumlara bağlı olarak kesintiye uğrayabilmektedir. Burs kesintilerinin yapılmasının bir başka nedenlerinden birisi olarak ise  eski öğretim kurumunda bir yıl başarısız olması da denilebilir. Bunun haricinde KYK yurtlarına başvuru yapacak olan öğrenciler için de son tarih KYK yurtlarına başvurular 20 Ağustos saat 23.59’a kadar olduğu açıklanmıştır. Böylelikle urt başvuruları 14 Ağustos’ta başlayıp 20 Ağustos saat 23.59’a kadar  sürmüş oluyor. KYK kredi ve burs ayrı ayrı olmamakla birlikte aynı sayfa üzerinden mutlaka başvurularının gerçekleşmesi gerekir.

Sadece yurt içi değil aynı zamanda yurt dışında da öğrenim gören öğrenciler KYK kredi ve bursu için başvuru işlemlerini gönül rahatlığı ile yapma hakkına sahiptir diyebiliriz. Sadece yurt içinde ki öğrenciler için geçerli değildir.

KYK Kredi ve Burs Başvuruları Hangi Tarihte Ne Zaman Başlar? – KYK Kredi ve Burs Başvuruları Hangi Tarihte

1 yorum

  1. KYK kredilerinin bu sene zamlanacağını ve 475 TL’ye yükseleceğini söylüyorlar. Kredi alanlar ise geri ödeme konusunda problemler yaşayabiliyor. O yüzden KYK Kredisi konusunda biraz düşünmek fayda sağlayacaktır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*