KYK Başbakanlık Bursu ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılacak?

2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları – 2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları nasıl yapılacak – 2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları ne zaman?

2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları

Milyonlarca öğrencinin artık en çok merak etmiş olduğu konulardan birisi de KYK Başbakanlık bursu ve öğrenim başvurularının ne zaman ve nasıl yapılacağıdır.  2018 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları Ekim 2017 günü saat 23.59’da yapılacağı duyuruldu. Buna göre KYK bursuna başvuran öğrencilerin başarıları dikkate alınarak bir değerlendirme süreci başlanacaktır. KYK başbakanlık bursuna başvuran öğrenciler değerlendirme altına alınarak hak kazanan öğrencilerde online kanallar aracılığı ile duyurulacaktır. Üniversite kayıtlarının başlamasıyla birlikte durumu çokta iyi olmayan öğrenciler artık ilk iş olarak bu yola başvurmaktadır. KYK başbakanlık bursu başvurularını tam olarak nasıl yapacağını bilmeyenler için bir açıklayacı bilgi sunmak istiyoruz. Başvurularınızı e- devlet üzerinde gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz. Sonuçlarımı nereden öğreneceğim diye düşünüyorsanız da aynı şekilde e-devle sayfanız üzerinden hızlıca sonuçlarınızda açıklanmış olacaktır. Başbakanlık Bursu yurtkur tarafından, başarılı olan öğrencilere takdim ediliyor. Eğer ki yüksek başarıya ulaşmışsanız o zaman KYK başbakanlık bursundan yararlanma hakkına da sahip olmuş olacaksınız.

KYK Başbakanlık Bursu

Aynı zamanda belirtmemiz gereken bir diğer önemli hususlardan birisi de KYK bursu olarak kredi yurtlar kurumu tarafından verildiğidir. Üstelik her sene öğrencilere başbakanlık bursu olarak bilinen karşılıksız bursların verildiğini söylememiz gerekir. Bu bursların en güzel yanlarından birisi de geri ödemesiz olması diyebiliriz. Başbakanlık bursunu almayı kafasına koyan öğrenciler, başvurularını kyk bursu başvuru süreleri içerisinde mutlaka gerçekleştirmeleri gerekir. Bu süre zarfında gerçekleştirilmez ise başvurularınızda ne yazık ki geçersiz kabul edilmiş olacaktır.  Başbakanlık başvurusunu öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumunun artık resmi sayfası üzerinden sorunsuz şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Başvurularınızın yapılmasının kısa bir süre sonrasında ise olumlu olursa tarafınıza bir bilgilendirme sunulacaktır. Böylelikle öğrencilerde KYK kurslarını hak kazanacak ve burslu olacaktır. Kimi zaman duyuruların E- devlet sayfası üzerinden de yapıldığını belirtmek isteriz. Dilerseniz başvuru sonrasında KYK kredi ve öğrenim burs desteğinin sonuçlarını o sayfadan da takip ederek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Başbakanlık bursu başvuru sonuçları KYK sayfası üzerindende yapılıyor. KYK resmi sayfası olan ı (http://www.kyk.gov.tr/) adresinden ve e-devlet kyk.gov.tr aracılığı ile öğenmeniz mümkündür.

Bir önceki makalemiz olan ” KYK Kredi ve Burs Başvuruları Hangi Tarihte Ne Zaman Yapılacak ” adlı içeriğimizi takip ediniz.

Bir önceki yazımız olan Başbakanlık Bursu 2017-2018 Hakkında Bilgilendirme başlıklı yazımızda başbakanlık bursu 2018 ne kadar ve başbakanlık bursu nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*