Başbakanlık Bursu 2017-2018 Hakkında Bilgilendirme

Başbakanlık bursu nasıl alınır – başbakan bursu 2017-2018 hakkında

Başbakanlık Bursu 2017- 2018

Son dönemde öğrencilerin en çok araştırdığı konulardan birisi de Başbakanlık bursu nasıl alınacağı olduğunu söylemek isteriz. Başbakanlık burs imkanlarından yararlanmak isteyen öğrencilerde artık bekleme yapmadan başvurularını gerçekleştirmeye başlayabilir. Fakat bu burs için önemli olan ayrıntılardan birisi de mutlaka gerekli şartları taşımanız gerekir. Başbakanlık bursları, geri ödemesiz olarak bilinen KYK desteğinin olduğunu söylememiz gerekir. Burs geri ödemesiz bir şekilde öğrencilere verilmektedir. 2017-2018 dönemi içerisinde başvurularının yapılacağı Başbakanlık kursları ise Ağustos ve ekim ayları içerisinde başlamaktadır. Başvularımı nasıl yapacağım diyen kişiler ise E- devlet üzerinden Başbakanlık Bursu başvurularını sorunsuz şekilde gerçekleştirmektedir. Başvuruların fiziki evraklarla yapılmadığını belirtmemiz gerekiyor. Sadece online platfor aaracılığı ile burs desteğini almak isteyenler başvurularını en hızlı yoldan gerçekleştirmeye başlayacaktır. KYK başvurusunu yapan öğrenciler hakkında da çeşitli değerlendirmeler artık başlamış olacaktır. Sonuçlara ise E-devlet üzerinden bakarak olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu göreceksiniz.

Başbakanlık bursu ne kadar 2018

Uygun görülen öğrenciler için ise burs ödemeleri yapılmaya başlanır. Ödemeler ise her ayın 6’sı ve 10’u arasında yapılacaktır. Burs daha çok kredi puanlamalarına göre dikkate alınarak yapılacaktır. En yüksek puandan başlanarak asıl ve yedek liste alınır. Bu sayede yüksek puan alan öğrenciler burs ödemelerinden yararlanma hakkına sahip olur. Yedekte tutulan öğrenciler, burs almaktan vazgeçen öğrencilerin yerine almış oldukları puana göre yerleştirme yapılır. Bu sebepten dolayı yedekte olmakta bu aşamada önemlidir.

Benzer yazımız olan ” KYK Kredi ve Burs Başvuruları Hangi Tarihte Ne Zaman Başlayacak ” adlı içeriğimizide incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*